Ddig

Nyheder, analyser og perspektiver.

← ddig.dk

Sten kastet igennem ruden hos ejendomsmægler

En ansat hos Nybolig i Prinsessegade blev vidne til et hærværk tirsdag morgen kl. 07:55, da en sten blev kastet gennem en rude. Hændelsen resulterede i at ruden blev knust.

Den ansatte bemærkede to personer løbe væk fra stedet på afstand. Begge mænd var af almindelig højde og iført mørkt tøj. Politiet blev tilkaldt til stedet, men kunne ikke finde gerningsmændene.

Hvis du har oplysninger, der kan hjælpe politiet med at finde gerningsmændene, bedes du kontakte politiet på 114. I særdeleshed er der interesse for en motionsløber, der befandt sig i nærheden under hændelsen, og som potentielt kan have set noget.

Del artiklen

Læs også

Flyet måtte nødlande i Billund med syg nordmand – nu leder politiet efter hans familieStuderende skal både blive hurtigere færdige og arbejde ved siden afÅbenheden er populær, indtil den rammer én selvTolv nye tømrere fik svendebrev i Fredericia – seks med udmærkelse