Ddig

Nyheder, analyser og perspektiver.

← ddig.dk

Indbrud på Stellanovavej

Fyns Politi har modtaget en anmeldelse om et indbrud på Stellanovavej i Middelfart, som fandt sted mellem fredag morgen kl. 06.45 og lørdag.

Gerningspersonen skaffede sig adgang til boligen ved at knuse en rude i en dør. Ifølge politiet er der blevet stjålet møbler, lamper og brugskunst, men de forurettede har endnu ikke et fuldt overblik over de stjålne genstande.

Indbruddet er det eneste, der er blevet anmeldt i Middelfart-området i løbet af weekenden, hvilket tyder på, at politiet har haft en stille periode i byen. Ingen andre hændelser er altså blevet registreret på døgnrapporten.

Del artiklen

Læs også

Flyet måtte nødlande i Billund med syg nordmand – nu leder politiet efter hans familieStuderende skal både blive hurtigere færdige og arbejde ved siden afÅbenheden er populær, indtil den rammer én selvTolv nye tømrere fik svendebrev i Fredericia – seks med udmærkelse